Dünya

anasayfa Dünya ''MISIR VE İSRAİL YARALILARI TAŞIYACAK UÇAĞA İZİN VERMEDİ''

''MISIR VE İSRAİL YARALILARI TAŞIYACAK UÇAĞA İZİN VERMEDİ''

16 Mayıs 2018, Çarşamba 15:25 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2018, Çarşamba 15:25
''MISIR VE İSRAİL YARALILARI TAŞIYACAK UÇAĞA İZİN VERMEDİ''
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

KKTC temasları kapsamında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ "Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerekiyor. Her iki ülke de şu ana kadar buna izin vermedi." ifadelerini kullandı.

Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için girişimlerini sürdürdüklerini belirten Recep Akdağ,ancak şu ana kadar uçak krizinin halledilemediğini belirtti.

KKTC temasları çerçevesinde Lefkoşa'da bulunan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilk olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edildi.

Kabulde, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Cumhurbaşkanlığı yetkilileri de hazır bulundu.

Recep Akdağ, burada yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamına dünya üzerinde en güçlü tepkiyi veren ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çekerek, "Böyle olmaya da devam edeceğiz. Oradaki mazlum kardeşlerimizin, mağdurların yanında durmak bizim boynumuzun borcudur. Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerekiyor. Her iki ülke de şu ana kadar buna izin vermediler." ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor