Ekonomi

anasayfa Ekonomi NECİP FAZIL VEFATININ 35. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

NECİP FAZIL VEFATININ 35. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

26 Mayıs 2018, Cumartesi 2:09 / Son Güncelleme : 26 Mayıs 2018, Cumartesi 2:09
NECİP FAZIL VEFATININ 35. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Eyüpsultan Belediye Başkanı Aydın, "Üstadın, medeniyetimiz, gençliğimiz, kültür hayatımız için örnek ve önder bir insan olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Mütefekkir, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 35. yılında Eyüpsultan Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

Eyüpsultan Belediyesi'nin organize ettiği programda, Kısakürek'in kabri başında Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mestan dua ettirdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kısakürek'i tanıdığı için mutlu olduğunu ve 35 yıl önce Kısakürek'in cenazesinde bulunduğunu söyledi.

Necip Fazıl'ın Türk milleti için önemli bir isim olduğunu ifade eden Remzi Aydın, şunları söyledi:

"Üstadın, medeniyetimiz, gençliğimiz, kültür hayatımız için örnek ve önder bir insan olduğunu düşünüyorum. Üstat öncelikle bir fikir adamıydı. Siyasi, kültür hayatımızda ve medeniyet düzleminde çok isabetli fikirler üreten bir insandı. Aynı zamanda bir aksiyon adamıydı. Üstat, bugün dahi hayranlıkla okuduğumuz, dinlediğimiz, izlediğimiz roman, şiir, tiyatro oyunu gibi onlarca sanat eserini ortaya koydu. Batı karşısında komplekslerimiziden arınmamızı sağlayan bir yaklaşım içerisindeydi. Bugün yaşadığımız birçok sorunu üstat o zamanlardan görmüş. Çok kişinin kaçtığı dönemde 'Ben varım' diyerek ortaya çıkıp bütün hayat mücadelesiyle yaşamış bir şahsiyettir. Söylediği şeyler, söyleyiş vasıtaları, hayatının pratikleri bize birçok yönden örnek teşkil ediyor."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor