Gündem

anasayfa Gündem ZORLU ENERJİ'YE 330 MİLYON DOLAR FİNANSMAN

ZORLU ENERJİ'YE 330 MİLYON DOLAR FİNANSMAN

01 Haziran 2018, Cuma 18:32 / Son Güncelleme : 01 Haziran 2018, Cuma 18:32
ZORLU ENERJİ'YE 330 MİLYON DOLAR FİNANSMAN
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Zorlu Enerji, elektrik dağıtım alanındaki yatırım projelerini desteklemek üzere uluslararası finans kuruluşları ve yerel bankalardan geri ödemesini Türk lirası olarak yapacağı 330 milyon dolarlık finansman sağladı.

Zorlu Enerji, elektrik dağıtımı alanındaki yatırım projelerini desteklemek üzere, aralarında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Hollanda Kalkınma Bankası'nın (FMO) da aralarında bulunduğu uluslararası finans kuruluşları ve yerel bankalardan, geri ödemesini Türk lirası cinsinden yapacağı toplamda 330 milyon dolar karşılığı finansman desteği sağladı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Zorlu Enerji geçen yıl şubatta hisselerini devraldığı Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (OEDAŞ) faaliyetlerinde altyapı yatırımlarını gerçekleştirmek üzere uluslararası finansman buldu.

Aralarında EBRD, IFC ve FMO'nun da bulunduğu uluslararası finans kuruluşları ve yerel bankalardan toplamda 330 milyon dolar karşılığı Türk lirasını bulacak proje finansmanı sözleşmeleri imzalandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor