Sağlık

anasayfa Sağlık VATİKAN'DAN RAMAZAN MESAJI

VATİKAN'DAN RAMAZAN MESAJI

01 Haziran 2018, Cuma 20:25 / Son Güncelleme : 01 Haziran 2018, Cuma 20:25
VATİKAN'DAN RAMAZAN MESAJI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Anadolu Havarisel Vekili ve Episkoposu Paolo Bizzeti, 'Papalık Dinler Arası Diyalog Konseyi' tarafından hazırlanan 'Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı Mesajı'nı İskenderun ve tüm bölge kamuoyuyla paylaştı.

Vatikan’da bulunan ‘Papalık Dinler Arası Diyalog Konseyi’ tarafından hazırlanan ve ülkemizdeki tüm Episkoposluk bölgelerine gönderilen ‘Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı Mesajı’nı kamuoyuyla paylaşan Anadolu Havarisel Vekili ve Episkoposu Paolo Bizzeti, Ramazan’ın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi. Episkopos Bizzeti’nin paylaştığı mesaj şu şekilde:

"Sevgili Müslüman kardeşlerim, İlahi takdiri ile her şeye kadir Allah yeni bir Ramazan orucu ve Ramazan Bayramı’nı kutlama imkânını size bahşetmiş bulunuyor. Papalık Dinler Arası Diyalog Konseyi bu ayın ehemmiyetini ve tüm dünyadaki Müslümanların oruç, dua ve yoksullarla Rabbin armağanlarını paylaşma gayretlerinin değerini bilmektedir. Ramazan’ın teşvik ettiği lütufların farkında olarak, biz Hıristiyanlar, iyiliği ve cömertliği için Merhametli Allah’a olan şükran duygunuzu paylaşıyor ve size kalpten gelen en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Bu vesileyle siz Müslüman erkek ve kız kardeşlerimizle Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki ilişkiler için hayati bir konudaki düşüncelerimizi paylaşmak isteriz: Bu da rekabetten işbirliğine geçme ihtiyacıdır. Hristiyanlarla Müslümanlar arasında, geçmişteki ilişkilere genellikle rekabet ruhunun izi sinmiştir. Bunun olumsuz sonuçları ortadadır: kıskançlık, karşılıklı itham ve gerginlik. Bazı durumlarda özellikle dinin, her şeyin üstünde kişisel çıkar ve siyasi hareketler için kullanıldığı yerlerde şiddet içeren karşılıklı cepheleşmelere götürdüğü durumlar ortaya çıkmıştır.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor