Türkiye

anasayfa Türkiye BAŞBAKAN'DAN TELEFON DİPLOMASİSİ

BAŞBAKAN'DAN TELEFON DİPLOMASİSİ

15 Mayıs 2018, Salı 19:41 / Son Güncelleme : 15 Mayıs 2018, Salı 19:41
BAŞBAKAN'DAN TELEFON DİPLOMASİSİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başbakan Yıldırım, telefonda görüştüğü Fas, Pakistan,Bangledeş,Cezayir ve Katar yetkililerini İstanbul'daki İİT Olağanüstü Zirvesi'ne davet etti.

Binali Yıldırım,Pakistan Başbakanı Şahid Hakan Abbasi,Bangladeşli mevkidaşı Sheikha Hasina, Faslı mevkidaşı Sadeddin el-Osmani, , Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani ile Cezayir Başbakanı Ahmed Uyahya'yı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'ne davet etti.

Başbakanlık'dan yapılan açıklamaya göre; Yıldırım, Hasina, el-Osmani, Abbasi, Şeyh Abdullah ve Uyahya ile telefonla görüştü.

Görüşmede beş liderin ramazan-ı şerifini kutlayan Başbakan Yıldırım, beş lideri Filistinlilerin yaşadığı olaylar bağlamında cuma günü İstanbul’da Türkiye'nin başkanlığında gerçekleştirilecek İİT Olağanüstü Zirvesi'ne davet etti.

Beş liderin de zirveye ülkelerinden mümkün olan en üst düzeyde katılım konusunda olumlu yanıt verdikleri, Türkiye'nin bu konudaki görüşlerini ve Filistin halkının acısını paylaştıklarını ifade ettikleri belirtildi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, ayrıca bugün Irak başkanıyla da telefon görüşmesi gerçekleştirmesi öngörülüyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor