Türkiye

anasayfa Türkiye SİZE YALAN SÖYLEMİŞLER

SİZE YALAN SÖYLEMİŞLER

18 Mayıs 2018, Cuma 12:39 / Son Güncelleme : 18 Mayıs 2018, Cuma 12:39
SİZE YALAN SÖYLEMİŞLER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Dün akşam Muharrem İnce'nin bir televizyon kanalında yaptığı 'Türkiye Fethullah Gülen'i usülüne uygun ismememiş' açıklamasına Bekir Bozdağ'dan yanıt geldi.

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekr Bozdağ, "Türkiye, 15 Temmuz darbe teşebbüsü dahil pek çok suçun bir numaralı faili terörist başı Gülen'i ABD'den usulüne uygun talep etmiştir." dedi.

Bozdağ, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Muharrem İnce'nin, dün bir televizyon kanalında ABD'den arandığını ve kendisine "Türkiye'nin terörist başı Fethullah Gülen'in iadesi için usulünce başvuruda bulunmadığının" aktarıldığını söylediğini ancak arayanın kim olduğunu paylaşmadığını belirtti. 

"Sayın Muharrem İnce keşke ABD'den arayanın dediğinin doğru mu yalan mı olduğunu tespit için Adalet Bakanlığını arayıp işin aslını, doğrusunu öğrenseydi, kendisini yalancının yalancı şahidi durumuna düşürmezdi." ifadesini kullanan Bekir Bozdağ, şunları söyledi:

"Belli ki Sayın İnce, ABD'den arayana inanmış ve onun ağzıyla Türkiye'yi suçluyor. İşin aslını ve doğrusunu ben size söyleyeyim Sayın İnce. Sizi ABD’den arayan her kimse, yalan söylüyor. Siz de sorgusuz ABD’den arayan yalancıya inanıp beyanını kamuoyu ile paylaşıyorsunuz, kendinizi yalancıya gönüllü kullandırıyorsunuz, yalancıya yalancı şahitlik yapıyorsunuz. Türkiye'nin terörist başı ve 15 Temmuz darbe teşebbüsünün bir numaralı faili Gülen’i iade talebi, ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygundur. Terörist başı Gülen'in iade için geçici tutuklanması ve iade taleplerinde bir eksiklik ya da yanlışlık yoktur. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor