Türkiye

anasayfa Türkiye EMEKLİLERE ÖDENECEK BAYRAM İKRAMİYESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

EMEKLİLERE ÖDENECEK BAYRAM İKRAMİYESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

25 Mayıs 2018, Cuma 19:56 / Son Güncelleme : 25 Mayıs 2018, Cuma 19:56
EMEKLİLERE ÖDENECEK BAYRAM İKRAMİYESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "Emeklilerimiz Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda net olarak maaşına bakılmaksızın 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Tarih, haziranın ilk haftasında inşallah." ifadelerini kullandı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi düzenlemesine ilişkin soru üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilerle ilgili bu düzenlemenin önemine vurgu yaptı.

Bu konuda değişik spekülasyonlar yapıldığını belirten Sarıeroğlu, "1000 TL değil, altında verilecek, maaşlara göre verilecek" iddialarının, gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sarıeroğlu, "SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur, emekli maaşı alan tüm hak sahiplerimiz, vatandaşlarımız, emeklilerimiz Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda net olarak maaşına bakılmaksızın 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Tarih, haziranın ilk haftasında inşallah. İkramiyemizi ayrı ödeyeceğiz, emekli maaşlarını ayrı ödeyeceğiz. Bunu da özellikle ifade edelim. Bu durumda ne kadar ikramiye yattığı net olarak da görülmüş olacak." ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor