Türkiye

anasayfa Türkiye ÇAVUŞOĞLU'NDAN MACRON'A YANIT

ÇAVUŞOĞLU'NDAN MACRON'A YANIT

29 Mayıs 2018, Salı 16:12 / Son Güncelleme : 29 Mayıs 2018, Salı 16:12
ÇAVUŞOĞLU'NDAN MACRON'A YANIT
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Demokrasi sadece bir tarafın hakaret, küfür ve yalanlarını dayatması değil, diğer tarafın görüş ve hassasiyetini de dikkate almaktır. Bunun ötesi ikiyüzlülüktür." diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamasına cevap olarak "Demokrasi sadece bir tarafın hakaret, küfür ve yalanlarını dayatması değil, diğer tarafın görüş ve hassasiyetini de dikkate almaktır. Bunun ötesi ikiyüzlülüktür." şeklinde konuştu.

Fransız Le Point dergisinin Türkler hakkında büyük tepki çeken sayısının reklam afişinin yerinden indirilmesini dün resmi Twitter hesabından eleştiren Macron'a bugün cevap veren Çavuşoğlu, Twitter hesabından Türkçe ve Fransızca bir paylaşım yaptı.

Macron'a tepki gösteren Çavuşoğlu, "Demokrasi sadece bir tarafın hakaret, küfür ve yalanlarını dayatması değil, diğer tarafın görüş ve hassasiyetini de dikkate almaktır. Bunun ötesi ikiyüzlülüktür." diyerek, Fransa’daki Türk toplumunun sivil ve demokratik tepkisinin de buna yönelik olduğunun altını çizdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor