Türkiye

anasayfa Türkiye ''6 AYDA 33 ÜST DÜZEY TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ''

''6 AYDA 33 ÜST DÜZEY TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ''

31 Mayıs 2018, Perşembe 21:17 / Son Güncelleme : 31 Mayıs 2018, Perşembe 21:17
''6 AYDA 33 ÜST DÜZEY TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ''
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İçişleri Bakanı Soylu, "2018 itibarıyla toplam 33 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi. Kırmızı listeden, en üst terörist listesinden son 6 ayda 7 teröristi etkisiz hale getirdik." diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Araklı ilçesinde düzenlenen mitinginde, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın selamını iletti.

Araklılıların ve Trabzon'un kendilerine her zaman güçlü destek verdiğini belirten Soylu, Trabzon’a yapılan yatırımlara değindi.

Soylu, sadece Trabzon için değil, Türkiye için de çalıştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Sizin evlatlarınız, sizin vekilleriniz o hainlere karşı mecliste dimdik durdu. Biz Kato’da, Gabar’da o hainlere nefes aldırmayan jandarmamızla, özel harekatımızla, polisimizle yan yana omuz omuza durduysak, bunu sizin verdiğiniz destekle, ilhamla başardık. Oradaki annelerin 12-13 yaşındaki evlatları artık dağa kaçırılmıyor diye bu devlete ettiği ne kadar hayır duası varsa bilesiniz ki bunlarda sizin payınız daha çoktur. Yıllardır bu milletin evlatlarını şehit eden o PKK terör örgütünün ümüğünü sıktıysak, o FETÖ’cü hainlerin inlerine girdiysek, uyuşturucu satıcılarının okul önlerinde çocuklarımızı zehirlemek için pusuya yatmış o ölüm tacirlerinin tepesine çöktüysek biz bunu önce Allah’ın inayeti, sonra da şurada bulunan aziz ve asil hemşehrilerimiz sayesinde yaptık.”

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor