Türkiye

anasayfa Türkiye ''SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR HAREKAT SÜRECEK''

''SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR HAREKAT SÜRECEK''

03 Haziran 2018, Pazar 23:18 / Son Güncelleme : 03 Haziran 2018, Pazar 23:18
''SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR HAREKAT SÜRECEK''
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ile Hakkari’nin Yüksekova bölgesinde bulunan birlik ve karargahlarda denetlemelerde bulundu.

Akar ve kuvvet komutanları ile 2'nci ordu komutanı, bölgede görev yapan Mehmetçik, şehit aileleri ve gaziler ile beraber düzenlenen iftar yemeğine katıldı.


Programda konuşan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Asil milletimizin sevgi ve güveninden aldığı güçle Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin birliği, bütünlüğü ve güvenliği ile egemenliği ve bağımsızlığı için kendisine verilecek her türlü görevi canı pahasına yerine getirme azim ve kararlılığındadır. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gece gündüz, yaz kış demeden aralıksız yürütülen terörle mücadele harekâtının, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilecektir. Hendek operasyonları, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları ile Irak kuzeyinde yürütülen operasyonlar neticesinde ülkemize tehdit ve tehlike teşkil eden teröristler etkisiz hale getirildi ve getirilmeye devam edilecek." şeklinde konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor