Türkiye

anasayfa Türkiye ''40 MİLYON TURİST HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ''

''40 MİLYON TURİST HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ''

04 Haziran 2018, Pazartesi 17:04 / Son Güncelleme : 04 Haziran 2018, Pazartesi 17:04
''40 MİLYON TURİST HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ''
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Bu yıl içerisinde 40 milyon turist hedefine ulaşacağız ve 32 milyar dolarlık bir turizm geliri seviyesine Türkiye'nin yükseldiğine şahit olacağız" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine destek sağlanmasını içeren Türk Eximbank Kaynaklı Destek Kredisi Protokolü için düzenlenen imza törenine katıldı.

Turizmin dünya ekonomisinde ayrı bir yeri olduğunu, turizmin ekonomiden aldığı payın da her geçen gün arttığını belirten Kurtulmuş, Türkiye'nin de bu eğilime ayak uydurarak turizm pastasından yeterli payı alabilmesi için seferberlik ruhuyla büyük bir atılıma ihtiyaç olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, Türkiye'de 2017'de önemli gelişmeler yaşandığını, bu nedenle turizm açısından da başarılı bir tablonun ortaya çıktığını dile getirdi.

Gelecek yıl ve sonrası için çok daha umutlu olduklarına dikkati çeken Kurtulmuş, "Hem sektörün dinamikliği hem hükümet ile sektör arasındaki ilişkinin çok daha hızlı bir şekilde gelişmiş olması ve bir takım oyunu ruhuyla hep beraber turizmi daha ileriye götürme konusundaki kararlılığımız, bize önümüzdeki yıl itibarıyla da ciddi bir şekilde ümit veriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, Türkiye'ye gelen turist sayısına işaret ederek, "2018 yılının ilk dört ayında aşağı yukarı 7,8 milyon turist geldiğini görüyoruz. Bu son yıllardaki ilk dört ayda rekordur. Öyle görünüyor ki bu yıl içerisinde 40 milyon turist hedefine ulaşacağız ve 32 milyar dolarlık bir turizm geliri seviyesine Türkiye'nin yükseldiğine şahit olacağız." şeklinde konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor